Pod dinosauří horou

V malebném podhorském městečku Zapadákov vládne klid a pohoda. Místní obyvatelé, civilizovaní lesní savci, zde žijí svůj běžný život prostý přílišných vzruchů a dobrodružství. Ale jen do chvíle, než se ve městě objeví dinosaurus.

Malá odvážná rosomáčice Alma se ho ujme a dá mu jméno Kory. S Koryho příchodem má energická holčička konečně parťáka, který jí v poklidném městečku do té doby chyběl. A o nové vzruchy pro všechny obyvatele Zapadákova je postaráno. Dinosaurova neotesanost a neznalost místních poměrů přináší množství legračních, dojemných i napínavých situací. Alma se snaží kamaráda začlenit do života městečka, což ne všichni přijímají ochotně.

Hlavním odpůrcem Koryho přítomnosti je přísný učitel vlk Ucho. Ten neustále hledá důvody, proč by dinosaurus v městečku neměl zůstat. Jeho neshody s Almou a Korym provázejí celý seriál a pohánějí děj bláznivými korýtky večerníčkového vyprávění.

Zapadákov je vřelý, zábavný večerníček o netradičním přátelství, o hledání svého místa na světě a implicitně také o tom, jak může různorodost obohatit naše zvyklosti i společnost.

Showrunner: Klára Jůzová

Art Director: Noemi Valentíny

Producent: Martin Jůza – Krutart

Koproducent: Česká televize, SRF

S podporou Státního fondu kinematografie – vývoj animovaného seriálu

Prezentováno na: Cartoon Forum, Animation Production Days, M:Brane, Cinekid Junior co-pro market

Seriál byl vyvinut v rámci CEE Animation Workshop